Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

visitors thumbGoście goście

Od 23 do 27 stycznia br. w II Liceum Ogólnokształcącym gościliśmy wolontariuszy z programu AIESEC. Na zaproszenie p. Iwony Pasierskiej przybył do nas Matheus Nunes z Brazylii, Vinayak Aggarwal z Indii oraz Zijian Sui z Chin.

Uczniowie chętnie przyjęli gości i zapewnili im nocleg na czas pobytu w Brzegu. Codziennie każda klasa uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, podczas których Matheus, Vinayak i Zijian opowiadali o tym, jak wygląda życie w ich krajach. Na przygotowanych przez nich prezentacjach mogliśmy ujrzeć wspaniałe krajobrazy Brazylii, piękne stroje kobiet z Indii oraz niesamowite budowle w Chinach. Uczniowie często zadawali pytania, przez co wzbogacali swoją wiedzę. Wolontariusze odwiedzili również Szkołę Podstawową nr 5, gdzie mogli popracować z dziećmi. Odczucia młodszych uczniów były bardzo pozytywne. To nie pierwszy raz, kiedy nasza szkoła współpracuje z organizacją AIESEC. W poprzednich latach dzięki uprzejmości pani dyrektor Beaty Kulbaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz pani Małgorzaty Naumowicz z Publicznego Przedszkola nr 5 gościliśmy wolontariuszy z Australii, Chin, Indii oraz Azerbejdżanu. Za każdym razem jest to wspaniała przygoda zarówno dla uczniów, jak i gości z zagranicy. W tym czasie w II LO mieliśmy jeszcze jednego, wyjątkowego gościa z Indii. Był to pan Kanwal Singh obecnie mieszkający w Polsce. Podczas zajęć pan Singh opowiadał o kulturze i tradycjach w swoim kraju. Zajęcia z nim, jak i wolontariuszami z programu AIESEC były niesamowicie ciekawe i z pewnością na długo zostaną zapamiętane przez uczniów II LO. Matheus, Vinayak i Zijian zgodnie stwierdzili, że Brzeg to wspaniałe miasto, a ludzie są bardzo pozytywnie nastawieni do obcokrajowców. Wolontarusze spędzili z uczniami tydzień pełen wrażeń i zapewnili, że jeśli jeszcze kiedyś będą w Polsce, z pewnością odwiedzą nasze miasto!

Małgosia Krych kl. 1A

visitors

visitors2

visitors3

Najlepsi uczniowie 2018

Brązowa tarcza

2017-brazowe-liceum-perspektywy

Szkoła z klasą

certyfikat szkola z klasa midi

Wiarygodna Szkoła

  • Wiarygodna_szkola
  • Wiarygodna_szkola

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Wyszukiwarka

Wspierają nas

Aktualnie odwiedzający:

Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.

Wspieramy