Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

tworczo z teatrem thumbTwórczo z Teatrem

II LO to szkoła poszukująca możliwości wzbogacenia oferty edukacyjnej. Stąd nawiązanie współpracy z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach projektu Twórczo z Teatrem, skierowanego do uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Nasze liceum jest jedyną z brzeskich szkół  korzystającą z oferty teatru w Opolu.

W ramach projektu odbywają się „premiery belferskie”, spotkania z twórcami i aktorami.  Przewidziane są warsztaty dla uczniów opracowane dla wybranych przedstawień: „Ślubu” w reż. Anny Augustynowicz, „ Bez znieczulenia” w reż. Piotra Ratajczaka, „Uroczystości” w reż. Norberta Rakowskiego. Oprócz tego uczniowie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego – raz w miesiącu, w Opolu.  Nauczyciele z kolei rozpoczną działalność Klubu Nowoczesnej Edukacji.  Projekt jest realizowany od grudnia, a jego zakończenie przewidziane jest w czerwcu.
Jak dotąd dwie klasy zobaczyły już spektakl wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka pt. „ Bez znieczulenia”, bijący rekordy frekwencyjne. Uczniowie odebrali go entuzjastycznie. Dodatkowo inspirującym doświadczeniem dla jednej z klas było spotkanie z aktorami grającymi w spektaklu, które poprowadził znakomity krytyk teatralny, pan Jacek Wakar.  
Na zdjęciu: dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, p. Norbert Rakowski, krytyk teatralny, p. Jacek Wakar, nauczycielki i uczennice naszej szkoły.

tworczo z teatrem

Najlepsi uczniowie 2017

Brązowa tarcza

2017-brazowe-liceum-perspektywy

Szkoła z klasą

certyfikat szkola z klasa midi

Wiarygodna Szkoła

  • Wiarygodna_szkola
  • Wiarygodna_szkola

Kalendarz wydarzeń

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wyszukiwarka

Wspierają nas

Aktualnie odwiedzający:

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Wspieramy