LO2-logo

"Pudełko zwane wyobraźnią"...

Konkurs dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i szkól gimnazjalnych powiatu brzeskiego

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

im. Zbigniewa Herberta w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. 1 Maja 7

tel./fax: 77 411 14 08

Twórczość Zbigniewa Herberta może stać się inspiracją do twórczości plastycznej.

Ogłaszamy konkurs plastyczny na wykonanie projektu graficznego – malowidła ściennego nawiązującego do utworu Zbigniewa Herberta „Pudełko zwane wyobraźnią”, który zostanie zrealizowany na ścianie „świetlicy” II LO.

PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole
II liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Brzegu

Cele

1. Popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta.
2. Rozwijanie umiejętności interpretacji tekstów literackich.
3. Promowanie kultury słowa wśród młodego pokolenia Polaków.
4. Promowanie alternatywnych rodzajów sztuki.

Regulamin

Zadanie polega na wykonaniu collage'u lub projektu graffiti dotyczącego tematu konkursu. Praca powinna być wykonana na kartce formatu A3 lub w formie elektronicznej na płycie CD/DVD w formie pliku JPG o rozdzielczości min. 300 dpi. Tematyka prac ma być związana z utworem Z. Herberta „Pudełko zwane wyobraźnią”, mieścić się w kanonach estetyki i nie zawierać żadnych treści kontrowersyjnych.

Do prac prosimy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko autora pracy, klasę, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

Pełnoletni uczestnicy konkursu zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia,
w którym wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodziców lub prawnych opiekunów.

Zasady uczestnictwa

1. Zgłoszenia uczestników konkursu i prace należy przesłać do 30 kwietnia 2017 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy  na adres:

II Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

49-300 Brzeg

z dopiskiem

KONKURS PLASTYCZNY „Pudełko zwane wyobraźnią”

2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 maja 2017 r. Nazwiska laureatów pojawią się na stronie internetowej II LO.

3. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Nagrody zostaną wręczone w drugim tygodniu czerwca podczas wieczoru poetyckiego poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta, zorganizowanego w II LO.

4. Do konkursu można zgłaszać jedynie prace przygotowane samodzielnie.

5. W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie opublikowane i nie wygrały żadnego innego konkursu.

6. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac, jednocześnie zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania ich w celach popularyzatorskich.

8. Zgłoszeń dokonuje szkoła; w konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczestników.

7. Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu, wyrażenie zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883) oraz rozszerzenie praw autorskich na rzecz II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu, ul. 1 Maja 7. Tym samym uczestnicy konkursu nie mogą rozpowszechniać prac konkursowych, np. poprzez umieszczanie ich w Internecie przed ogłoszeniem oficjalnych wyników konkursu.

Praca jury konkursu

1. Prace nadesłane na konkurs oceni jury w składzie:

Dorota Kowalczyk – pracownik PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole
Agnieszka Tobiasz – Duś – projektant wnętrz
Iwona Pasierska – wicedyrektor II LO

2. Prace złożone na konkurs nie będą zwracane autorom.

3. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w Regulaminie, zostaną zdyskwalifikowane.

4. We wszystkich sprawach nieuregulowanych decyduje jury konkursu, które będzie pracować w oparciu o regulamin.

5. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do jury.

Ewentualne pytania prosimy kierować pod adresy e-mailowe:

FORMULARZ DOTYCZĄCY WYRAŻENIA ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Zbigniew Herbert

Pudełko zwane wyobraźnią

Zastukaj palcem w ścianę
z dębowego klocka
wyskoczy
kukułka
wywoła drzewa
jedno i drugie
aż stanie
las