pozegnanie maturzystow 2017 20170502 1284126545POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Pomimo zimowej aury zakwitły bzy, a może wkrótce zakwitną też kasztany. Zwykle jest to sygnał, że nadszedł czas … czas wiosny ale też i matury. Po trzech latach nauki, zabawy i różnych doświadczeń życiowych przyszedł czas na kolejny etap w życiu.

28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas trzecich zakończyli swoją edukację  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta  w Brzegu i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.
Wyróżniający się w nauce cieszyli się sukcesami, otrzymali tytuł honorowy:  Primus Inter Pares.  Sportowcy odebrali po raz kolejny gratulacje, adepci teatru z grupy Cogito zakończyli swoje eksperymenty na deskach sceny szkolnej i też otrzymali podziękowanie za sukcesy i odwagę gry na scenie. Grupa uczniów zaangażowanych we współpracę ze służbami mundurowymi otrzymała Certyfikaty ukończenia szkolenia proobronnego. Miłośnicy matematyki i fizyki wciąż jeszcze szlifują swoje umiejętności i liczą na duże sukcesy na maturze.
Dziś każdy uczeń kończący szkołę przyszedł nie tylko po świadectwo, ale także pożegnać się ze swoimi nauczycielami, kolegami i koleżankami, jeszcze raz spojrzeć na  szkolne korytarze i usiąść przy swojej ławce , wyjrzeć jak zawsze przez okno, przypomnieć sobie boisko (dziś ośnieżone!) i sprawdzić czy nasze szkolne kasztany już kwitną.
Czwartego maja  rozpocznie się matura. A co potem? Po zdaniu matury? Czekają na nich uczelnie w Polsce i za granicą.

SPOŁECZNOŚĆ II LO W BRZEGU - DYREKCJA , UCZNIOWIE  I  NAUCZYCIELE -   ŻYCZY  ABSOLWENTOM   WIELU   SUKCESÓW  I  ODWAGI  W  REALIZOWANIU  MARZEŃ   A  NA  MATURZE POŁAMANIA PIÓR!

Najlepsi uczniowie 2017

listopad 2017