eksperyment klasa mundurowa thumbUczniowie klas mundurowych II LO w Brzegu otrzymają dofinansowanie kursu na prawo jazdy kat. B

Jedyna taka szkoła w powiecie brzeskim i jedna z trzech w województwie opolskim, która uzyskała zgodę na udział w eksperymencie pedagogicznym przygotowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

PO RAZ PIERWSZY (!!!) uczniowie klas mundurowych uczestniczący w eksperymencie pedagogicznym Ministerstwa Obrony Narodowej :

- uzyskają państwowy certyfikat dotyczący szkolenia z pierwszej pomocy medycznej,

- uzyskają dofinansowanie kursu na prawo jazdy kategorii B,

- otrzymają darmowe umundurowanie, dofinansowanie do sprzętu wykorzystywanego do szkolenia,

- otrzymają wpis na świadectwie przedmiotu „Edukacja wojskowa”,

- będą uczestniczyć w kilkudniowych obozach szkoleniowych na obiektach poligonowych, ćwiczyć w terenie, korzystać ze sprzętu wojskowego i specjalistycznego,

- szkolenia praktyczne i teoretyczne będą odbywać się w oparciu o jednostki wojskowe, Terenowe Organy Administracji Wojskowej , centra szkoleniowe, jednostki naukowe i organizacje proobronne.

Absolwenci szkoły biorący udział w eksperymencie mogą liczyć na :

- absolutne pierwszeństwo w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej,

- przyjęcia na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach ( dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji),

- stałe konsultacje przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień,

- odbycie skróconego, poligonowego szkolenia przygotowawczego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy.

Wszystkie te korzyści i wiele innych gwarantuje udział w pedagogicznym eksperymencie, który będzie miał miejsce w II LO w Brzegu od nowego roku szkolnego.

W całej Polsce zostało zakwalifikowanych do eksperymentu pedagogicznego i tym samym wyróżnionych tylko 50 szkół. Młodzież naszej szkoły doskonale wie, że może liczyć na solidne przygotowanie przez kadrę wojskową i pedagogiczną.

MB

eksperyment klasa mundurowa 6 czerwiec 2017 01