zegar thumbWyróżnienie na ogólnopolskim konkursie filmu o Józefie Piłsudskim

Nagrodę wyróżnienia na ogólnopolskim konkursie filmu poświęconemu marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu otrzymali uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu.

Organizatorem konkursu było Wojskowe Centrum Edukacji  Obywatelskiej w Warszawie. Prace konkursowe czyli filmy przygotowane przez uczniów przedstawiały wybrane epizody z życia Józefa Piłsudskiego.  Grupa młodych pasjonatów historii i militariów opracowała scenariusz  do filmu i przygotowała film pt. „Nasz czas - Wymarsz”. Ukazuje on scenę  spotkania Józefa Piłsudskiego ze strzelcami 3 sierpnia 1914 roku  w Krakowie  oraz wymarsz strzelców 6 sierpnia 1914 roku z krakowskich Oleandrów w kierunku Królestwa Polskiego, aby rozpocząć walkę  o odzyskanie niepodległości Polski.
 Nad pracą uczniów tj. reżysera filmu Jakuba Kreja i twórczością innych czuwała nauczycielka historii Małgorzata Baranowska. Główną rolę przyjął Krystian Brzezicki. Grał postać Józefa Piłsudskiego i w tej roli spisał się doskonale.
Nagroda wyróżnienia dla młodych twórców filmu stała się tym bardziej cenna, gdy dowiedzieli się o rywalizacji uczniów z około 50 szkół z całej Polski.
Reżyser filmu „Nasz czas- Wymarsz” Jakub Krej wraz z koleżankami i kolegami  wkrótce pojedzie  do Warszawy na uroczystą Galę organizowaną w Klubie Dowództwa Garnizonu.  Podczas uroczystości zostaną wręczone cenne nagrody.

MB

Najlepsi uczniowie 2017