eduko thumbII LO laureatem konkursu grantowego!

Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie, wzięła udział w konkursie grantowym „Opolskie EDUKO 2017”, dofinansowanym ze środków budżetu województwa opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

Projekt, napisany przez nauczycielki: Iwonę Pasierską i Mirellę Sołtysiak, pt. Rodzinny Skarbiec Sztuki, już po pierwszym etapie otrzymał pełne dofinansowanie i znalazł się w gronie 19 laureatów drugiej edycji konkursu (zgłoszono aż 48 wniosków na łączną kwotę 452 302,36 zł)!

Celem projektu, adresowanego do uczniów II LO, dzieci przedszkolnych, ich rodziców i dziadków, będą działania zmierzające do integracji pokoleniowej poprzez sztukę, która ma otworzyć członków rodzin, ośmielić ich do wyrażania uczuć, dać im narzędzia do wspólnego twórczego działania. Chcemy pokazać rodzinom, jak razem z innymi czerpać radość z kontaktu ze sztuką. Połączymy różne języki artystyczne: muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne. Efektem twórczych warsztatów będzie spektakl teatralny, którego premiera odbędzie się w Brzeskim Centrum Kultury -jednego z partnerów projektu, reprezentowanego przez p. Oskara Michalaka. Wydamy także książkę z wierszami i ilustracjami inspirowanymi wyobraźnią uczestników. Zwieńczeniem dwumiesięcznych działań będzie wyjazd uczestników, partnerów do Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Realizacja projektu potrwa od 28 sierpnia do 29 października 2017 r. Jej kolejne odsłony będzie można śledzić na facebooku i stronach internetowych Szkoły i naszych Partnerów.

Partnerzy projektu: Brzeskie Centrum Kultury, Klub Literacki „Brzeg”, Przedszkole nr 7, Stowarzyszenie Rozwoju, Odnowy i Promocji Wsi Żłobizna Wilijki.

eduko

Najlepsi uczniowie 2016