polish death campW obronie prawdy -interwencja nie tylko polityków

Grzegorz Omelan filolog angielski błyskawicznie zareagował na fałszywą informację zaserwowaną w CNN dotyczącą użycia wadliwego kodu pamięci, niefortunnego użycia określenia „Polish ghettos”.

Filolog stając w obronie prawdy skontaktował się z polskim MSZ i zasugerował interwencję. Takie określenia wykryte przez pana Omelana pojawiły się także na portalu „The Daily Beast”. Za każdym razem interweniował z pożądanym skutkiem.

Grzegorz Omelan posiada dużą wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych, jest doktorantem i wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego a także uczy języka angielskiego w II LO w Brzegu. Uczy w szkole, bo jak powiedział: „lubi pracować z młodzieżą”.

Słuchając mediów zagranicznych , czytając prasę warto zachować czujność i zareagować w obronie prawdy, Narodu i Ojczyzny. Nasi przodkowie pisali krwią historię naszej Ojczyzny a naszym zadaniem jest przekazywanie potomnym tej historii, prawdziwej historii.

W załączeniu materiał źródłowy.

Małgorzata Baranowska

Najlepsi uczniowie 2018