warsztaty7 thumbWyzwalanie wyobraźni!

Szkolna grupa teatralna Cogito po raz kolejny mogła spotkać się z zawodowymi aktorami przy pracy. Rok temu nawiązaliśmy współpracę z artystami na co dzień pracującymi w Teatrze S. Jaracza w Łodzi-

panią Iwoną Karlicką i panem Mariuszem Witkowskim, którzy bardzo chętnie przyjęli ponowne zaproszenie. Warsztaty trwały dwa dni (19-20. 02) i upłynęły w niezwykle twórczej atmosferze. Grupa pod okiem aktorów pracowała nad nowym spektaklem. Uczniowie z Cogito mieli szansę wziąć udział w prawdziwym aktorskim treningu: nie tylko obserwować zawodowców przy pracy ze scenariuszem, inscenizowaniu go, ale przede wszystkim mogli im partnerować podczas ćwiczenia niektórych scen i podpatrywać ich samych. Śledzić sposób poruszania się, pracy z ciałem, wyzwalania emocji potrzebnych do zagrania konkretnej postaci czy szukania właściwego rytmu wypowiadanych kwestii. Aktorzy – amatorzy bardzo przeżywali spotkanie z profesjonalistami. Ci jednak okazali dużo zrozumienia, cierpliwości i serca. Chwalili ich zaangażowanie. Dzięki temu warsztaty były czasem zabawy, twórczego działania, rozwijania pasji dla przyszłych artystów z grupy teatralnej. Ich talent, potwierdzony przez zawodowców , będzie można podziwiać już niedługo, w najnowszej premierze Cogito pt. „ Czy dzieci Bóg słucha?” ( już teraz serdecznie na nią zapraszamy, a więcej informacji wkrótce na facebooku i stronie szkoły.) Z żalem rozstaliśmy się ze wspaniałymi aktorami. Pociesza to, że na tym spotkaniu nie kończymy współpracy. Przeciwnie. Tylko ją umocniliśmy. Czekamy na kolejne warsztaty!

warsztaty1

warsztaty2