awl 23 marca 2018 12 thumbMoc atrakcji na AWL!

W dniu 23 marca uczniowie klasy matematyczno-fizycznej udali się na dni otwarte Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Była to dla nich kolejna możliwość do zapoznania się z ofertami wyższych uczelni, po tym, jak w listopadzie wysłuchali wykładu dot. procesu tworzenia gier komputerowych na Uniwersytecie Opolskim.

Tym razem również nie zabrakło rozrywki, na uczniów czekał szereg atrakcji, jak chociażby pokaz walki w bliskim kontakcie, ćwiczenia taktyczno-operacyjne, a także symulator strzelania oraz jazdy rosomakiem. Uwagę uczniów przykuły liczne pokazy, robiąca olbrzymie wrażenie musztra – zarówno w wykonaniu żołnierzy zawodowych, jak i grup rekonstrukcyjnych oraz wystawa broni, podczas której uczniowie mogli zaznajomić się oraz zapozować z prawdziwymi karabinami. Miłym akcentem całego wyjazdu był koncert orkiestry wojskowej z okazji święta krwiodawstwa w AWL, który dostarczył niezapomnianych, artystycznych przeżyć. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie uczniów z perspektywami ich dalszego rozwoju, co niewątpliwie zostało zrealizowanie, zarówno poprzez szereg powyższych atrakcji, jak i towarzyszące im wykłady i informacje, które z pewnością pomogą podjąć uczniom właściwą decyzję dot. wyboru uczelni.

Najlepsi uczniowie 2018

październik 2018