grafika filmowa 1 thumbGrafika filmowa

W piątek 8 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach z cyklu zajęć na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Tym razem zostały przybliżone nam tajniki grafiki filmowej przez pana Arkadiusza Wojnarowskiego -polskiego aktora, producenta i dystrybutora. Tradycyjnie wykład był przeprowadzony w sposób interesujący i przystępny dla uczniów. Nawet osoby niezaznajomione z grafiką były zaangażowane i zaciekawione. Nasza szkoła planuje podpisać porozumienie z Uniwersytetem SWPS we wrześniu. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż zaowocuje to jeszcze większą liczbą zajęć dla naszych uczniów. Po warsztatach czekało na nas bliższe spotkanie ze sztuką współczesną. Udaliśmy się do Pawilonu Czterech Kopuł, gdzie znajduje się oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zaznajomiliśmy się z takimi wystawami jak „Socrealizm”, „Pamięć wojny”, „Między abstrakcją a metaforą”, „Odrębne światy” (moja ulubiona) oraz z wieloma innymi. W imieniu grupy pozwolę sobie ocenić wycieczkę jako udaną i przyjemną. Dziękuję również paniom Marzenie Górskiej i Iwonie Pasierskiej, które zaopiekowały się naszą grupą.

Nadia Car

grafika filmowa 1