herbert paulina wionczek thumbNASZ HERBERT

Tak brzmi tytuł koncertu utworów Zbigniewa Herberta, który przygotowali uczniowie naszej szkoły na uroczystość w dniu 12 października br. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowano wykonania wybranych wierszy Zbigniewa Herberta z aranżacjami muzycznymi, w tym z własnymi kompozycjami muzycznymi. Do koncertu włączył się również ksiądz Mateusz Zygmunt. Koncert wzbogacony pokazem baletowym Klaudii Wilk wprowadził nas w niezwykłą atmosferę…

Wykonawcami utworów byli: Aleksandra Szyszka, Wiktoria Walczak, Amelia Galant, Gabriela Kolaszyńska, ksiądz Mateusz Zygmunt, Justyna Bukieda, gościnnie zespół „Whiplash”. Akompaniament przygotowali: ksiądz Mateusz Zygmunt, Michał Sanetra, Szymon Radka.

Dodatkowo zespół „Inwencja” wprowadził uczestników uroczystości w jesienne klimaty niezwykle sugestywnym wykonaniem piosenek pt. „Kasztany” i „Adieu pomidory”.

W ramach obchodów Roku Herbertowskiego zorganizowaliśmy w szkole szereg konkursów popularyzujących twórczość naszego patrona. Zorganizowany został m.in. turniej wiedzy     o życiu i twórczości Herberta, konkursy plastyczne, tłumaczenie wierszy na języki obce. Chcieliśmy, aby każda klasa miała swój udział w upowszechnianiu poezji naszego patrona.

Wszystkie konkurencje zostały podsumowane na uroczystości w dniu 12 października 2018 r.

A oto wyniki poszczególnych konkurencji:

1. W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta zwyciężyła klasa 2B, reprezentowana przez 2-osobową drużynę w składzie: Karol Szczurkowski i Mateusz Guzenda.

2. W konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu ilustracji do wiersza Herberta „Kraj” wygrała uczennica klasy 2A – Natalia Marciniak.

3.Najciekawszy projekt grafiki z motywem herbertowskim, który może być wykorzystany jako nadruk na szkolne gadżety, wykonała Paulina Wionczek z klasy 1D.

4. Najlepszą - zdaniem jury – tapetę komputerową szkoły z motywem herbertowskim wykonał Adrian Guszpit, uczeń klasy 2B.

5. W konkursie tłumaczeniowym najlepiej zaprezentowali się: Martyna Skrzypnik z klasy 2D (tłumaczenie na język angielski wierszy „Kraj” i „Rozważania o problemie narodu”), Martyna Gorszczuk z klasy 1C (tłumaczenie na język hiszpański) i Magdalena Jurkowska z klasy 1B (tłumaczenie na język niemiecki).

6. Najciekawsze hasło promujące szkołę stworzył uczeń klasy 2B – Marek Żebrowski. Oto ono:

W nas jest płomień, który myśli, i wiatr na pożar i żagle.

7. Najładniejszą klasową gazetkę ścienną poświęconą Herbertowi wykonała klasa 1C. Za końcowy efekt odpowiadały: Klaudia Bogusz i Emilia Maryszczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Jesteśmy pod wrażeniem talentów i umiejętności!

herbert paulina wionczek

herbert natalia marciniak